sobota, 18 sierpnia 2012

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 17.08.2012/T-Mobile Ekstraklasa

Czas na inauguracje sezonu Polskiej Ekstraklasy - już na samym początku byliśmy świadkami Śląskiego klasyka - Piast zmierzył się z Górnikiem na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Od początku meczu to Trójkolorowi byli drużyną która częściej atakowała, niestety brakowało im skuteczności co wykorzystali piłkarze Piasta. Gliwiczanie w 21 minucie objęli prowadzenie po strzale Zganiacza.

W przerwie meczowej wyświetlone zostały statystyki, w których ewidentnie górowali piłkarze z Zabrza.

Druga połowa należała już zdecydowanie do Górników, lecz dopiero w 68 minucie udało im się strzelić gola na 1:1. Brawo Przybylski.

13 minut później Zabrzanie uszczęśliwili swoich kibiców którzy niestety nie zostali wpuszczeni na trybuny. Bramkę trafił Milik i mieliśmy już wynik 1:2 !

Zwycięstwo smakuje jeszcze lepiej, gdy pokona się odwiecznego rywala, dlatego derby są tak ważne. Bardzo ładny mecz, niezbyt przypominał mi Polską Ligę :D