Tekst został napisany dla mojej dziewczyny na studia.
Wydawałoby się, iż film już na początku ukazuje ciemne strony pro-zapaśniczego biznesu.
Główny bohater, Randy "The Ram" Robinson w latach '80 bawił i szokował ludzi, którzy płacili krocie by zobaczyć go w akacji, lecz według akcji filmu mamy rok 2008 a czasy 'dobrobytu' już dawno minęły. Film obrazuje kontrast pomiędzy chwałą a upadkiem.
Główny bohater ima się różnych zajęć, od pracy w sklepie poprzez występy dla okolicznych promotorów wrestlingu, którzy próbowali zapchać małe sale ściągając Rama. Randy wśród starszych fanów wciąż był tym samym gościem, który zapełniał największe hale w Ameryce. Robinson z tych tytułów nie osiągał jednak dużych profitów – bywało że pomieszkiwał w samochodzie, a jego mieszkaniem tak naprawdę była przyczepa kempingowa. Randy niewątpliwie nie potrafił poradzić z realiami XXI wieku, co widać było na pierwszy rzut oka. Bohater umawiał się ze striptizerką o imieniu Cassidy. Robinsonowi wydawało się, że tylko ona tak naprawdę go rozumie.
Praca profesjonalnego zapaśnika równa się z wieloma wyjazdami i trasami po całych Stanach, a nawet świecie. Sytuacja ta często doprowadza to rozpadu rodzin i niekoniecznie umyślnym małym zainteresowaniu ewentualnym potomstwem. Córką emeryta-zapaśnika była Stephanie, która za grosz nie poznała uczucia ojcowskiej miłości. Nasz bohater po jednym z zawałów postanowił zmienić swoje dotychczasowe życir, i spróbować ponownie zbratać się z córką. Stephanie Ramzinski nie potrafiła jednak z miejsca przebaczyć ojcu, lecz postanowiła dać mu szansę. Ram jednak zawiódł na całej linii, zapominając o spotkaniu ze swoim jedynym dzieckiem.
Robinson mimo wieku wciąż występował w ringu. Prócz tego że dawało mu to dużo radości, dawało również pieniądz, a ten był mu niezwykle potrzebny. Randy po jednym z występów trafił do szpitala, gdzie dowiedział się że musi zaprzestać swojej profesji.
Jego jedyną przyjaciółką była Cassidy, tancerka w klubie nocnym. Między bohaterami zaczęło iskrzyć, lecz skończyło się to fiaskiem, zresztą jak większość rzeczy za które zabierał się Ram. Ramzinski, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, nie mógł już dłużej uprawiać pro-zapasów. Po ponownej stracie córki i kłótni z jedyną osobą u której miał oparcie Ram postanowił jeszcze raz stanąć w ringu. Jego przeciwnikiem miał być zawodnik znany pod przezwiskiem The Ayatollah, w którego rolę wcielił się były profesjonalny wrestler Ernest Miller. 'The Cat' bo tak nazywany był poza filmem Miller jest dobrym przykładem na to, jak kończą się przygody z wrestlingiem. W filmie Ayatollah był jednym z głównych wrogów Robinsona, w czasach gdy zapełniali największe areny. Z pochodzenia Irańczyk również na starość nie żył w dobrobycie jak mogłoby się wydawać. Były zapaśnik prowadził komis z używanymi samochodami.
Mickey Rourke, który wcielił się w głównego bohatera świetnie odwzorował syndrom upadłej gwiazdy. Wielu byłych zapaśników, którzy swoje czasy świetności mieli właśnie w latach '80 chwali sobie film 'The Wrestler', ciesząc się że wreszcie ktoś przedstawił ich historię. Po obejrzeniu produkcji nasuwa się dość ciekawa myśl: Czy rzeczywiście warto poświęcać się czemuś w stu procentach, wiedząc jak może się to skończyć ? Randy "The Ram" Robinson jest świetnym przykładem na to, jak łatwo można upaść, będąc nawet u szczytu kariery.
Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.
OdpowiedzUsuń